LG 55 55UN7340 multisystem LED TV Smart UHD 4K Pal NTSC Secam 110 220 240 volts 50 60 hz
Open media 1 in modal -
Open media 2 in modal -
Open media 3 in modal -
Open media 4 in modal -
Open media 5 in modal -
Open media 6 in modal -
Open media 7 in modal
Why buy your Multisystem TV from 220 Electronics?
- FREE 6 Foot HDMI Cable & FREE Plug Adapters
- In Business Since 1979 and A+ Rated by the BBB
- Toll Free Technical Support 877-578-0587
- 110% Low Price Guarantee!
Special Discount! Save5%!
Use Promo Code 5OFFBFS At Checkout!
- 55" 4k Ultra-HD Resolution (3840 x 2160 pixels)
- Multisystem World-Wide Color Systems: PAL/NTSC/SECAM
- World Wide Dual Voltage: 110, 120 Volt, 220, 230, 240 Volt
- LG Color Enhancer
- 4K Quad-Core Processor
- Wide Viewing Angle
- Streaming Media &Apps (Netflix, Apple TV and more)
- Motion Pro
- 4K Active HDR
- Gaming Mode
Limited Stock